Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina blokuje bułgarską umowę

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł lotniczy, 22 grudnia 2017

Ukraiński państwowy koncern zbrojeniowy UkrOboronProm zablokował, najprawdopodobniej tymczasowo (na kilka tygodni do kilku miesięcy), realizację kontraktu, jaki bułgarskie Ministerstwo Obrony zawarło z rosyjską  spółką akcyjną RSK MiG, w sprawie zapewnienia zintegrowanego wsparcia logistycznego dla 15 samolotów myśliwskich MiG-29 Wojennowzdusznitych Sił (wojsk lotniczych) przez okres 48 miesięcy.

/ Zdjęcie: MO Bułgarii

7 grudnia Sofia zaprosiła RSK MiG do złożenia oferty najpóźniej do 18 grudnia, tak aby negocjacje rozpoczęły się następnego dnia. Jednak już 19 grudnia UkrOboronProm zwrócił się do bułgarskiej Komisji o czasowe wstrzymanie procedury przetargowej w związku z zaproszeniem do przetargu tylko jednego oferenta.

Określone przez bułgarskiego ministra obrony Krasimira Karakaczanowa jako sabotaż, ukraińskie postępowanie poważnie zagraża zdolnościom WWS do wykonywania misji obrony przestrzeni powietrznej przez samoloty MiG-29 stacjonujące w bazie lotniczej Graf Ignatiewo. Bardzo prawdopodobne jest, że w tej sytuacji Sofia ponownie zwróci się o pomoc do NATO, do chwili, gdy pozyska nowe wielozadaniowe samoloty bojowe (Bułgarskie problemy z logistyką, 2017-12-15).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.