Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chevalier Paul na Morzu Śródziemnym

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2018

Francuska fregata rakietowa Chevalier Paul prowadzi działania operacyjne we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Fregata rakietowa Chevalier Paul podczas działań operacyjnych na Morzu Śródziemnym / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Anthony J. Rivera, MO Francji

Jednym z głównych zadań fregaty rakietowej Chevalier Paul (D621), typu Horizon, jest współpraca z siłami zbrojnymi lokalnych partnerów Paryża. Francuski okręt prowadził dotąd ćwiczenia m.in. nieopodal wybrzeży Libanu, w które zaangażowano żołnierzy wojsk specjalnych oraz lotnictwo.

Chevalier Paul rozpoczął obecną misję 1 sierpnia, opuszczając port morski w Tulonie na południu kraju. Okręt skierował się we wschodnią część Morza Śródziemnego, gdzie francuskie siły zbrojne od kilku lat prowadzą działania bojowe w ramach operacji Chammal, która stanowi wkład Paryża w wysiłki sił wielonarodowych zmierzające do poprawienia sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

W marcu Chevalier Paul zakończył kilkumiesięczną misję bojową na Oceanie Indyjskim (Powrót francuskich okrętów, 2018-03-05), podczas której prowadził różnorodne działania bojowe w ramach misji Bois Belleau 100, współpracując m.in. z okrętami US Navy. Z kolei w czerwcu okręt wziął udział w ćwiczeniach użycia systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego PAAMS (Principal Anti Air Missile System, Ćwiczenia Chevalier Paul, 2018-06-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.