Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ENS Anwar Sadat przekazany Egiptowi

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 września 2016

Marynarka wojenna Egiptu odebrała drugi śmigłowcowiec desantowy typu Mistral.

W piątek marynarka wojenna Egiptu odebrała 2. śmigłowcowiec desantowy typu Mistral, ENS Anwar El Sadat, realizując w ten sposób postanowienia kontraktu zawartego z rządem Francji i francuskim przemysłem w październiku 2015 / Zdjęcie: DCNS

W piątek w Saint-Nazaire na północnym zachodzie Francji odbyła się uroczystość przekazania marynarce wojennej Egiptu 2. śmigłowcowca desantowego typu Mistral, ENS Anwar El Sadat (1020). Udział w ceremonii wzięli przedstawiciele dowództwa egipskiej floty i Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), a także załoga okrętu.

W najbliższych dniach ENS Anwar El Sadat opuści Saint-Nazaire i skieruje się w stronę Egiptu. Po kilku tygodniach okręt wejdzie do nowego portu macierzystego w Aleksandrii. Na miejscu dołączy do pierwszego śmigłowcowca desantowego typu Mistral, ENS Gamal Abdel Nasser (1010), który odebrano w czerwcu (Gamal Abdel Nasser dotarł do Aleksandrii, 2016-06-23; Egipt odebrał pierwszego Mistrala, 2016-06-02).

ENS Anwar El Sadat został przekazany marynarce wojennej Egiptu

Od czerwca w Saint-Nazaire trwało szkolenie ok. 180 członków załogi ENS Anwar El Sadat. Zwieńczeniem kursu były ćwiczenia i próby morskie realizowane nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Francji (Testy morskie egipskiego Mistrala, 2016-05-09).

W październiku 2015 rządy Egiptu i Francji porozumiały się w sprawie sprzedaży Kairowi 2 śmigłowcowców typu Mistral (Mistrale dla Egiptu potwierdzone, 2015-10-12). Pierwotnie okręty miały trafić do Rosji. Latem ub.r. Moskwa i Paryż zawarły ugodę, w ramach której niedoszły nabywca otrzymał zwrot zaliczki i poniesionych kosztów w wysokości 950 mln euro oraz wyposażenia dostarczonego przez przedsiębiorstwa rosyjskie (950 mln Euro za zerwanie kontraktu na Mistrale, 2015-08-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra