Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe okręty dotarły do Egiptu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 października 2017

Do portu morskiego w Aleksandrii weszły dwa nowe okręty egipskiej marynarki wojennej, korweta rakietowa El Fateh i okręt podwodny S42.

Nowe nabytki marynarki wojennej Egiptu w bazie morskiej w Aleksandrii / Zdjęcie: MO Egiptu

Okręt podwodny S42, typ 209/1400 dotarł do Egiptu po kilkutygodniowej podróży zapoczątkowanej w niemieckiej Kilonii. Okręt opuścił zakłady producenta, thyssenkrupp Marine Systems na początku października, obierając kurs na Aleksandrię (Kolejny OP typ 209 w drodze do Egiptu, 2017-10-04). Jednostka została odebrana przez egipską marynarkę wojenną w sierpniu (Egipt odebrał drugi OP, 2017-08-08).

W tym samym czasie do portu w Aleksandrii weszła korweta rakietowa El Fateh (971), proj. Gowind 2500, zbudowana we Francji przez miejscową Naval Group. Okręt odebrano pod koniec września (Pierwszy egipski Gowind 2500 dostarczony, 2017-09-22).

W przyszłości do Egiptu dotrą kolejne dwa OP typ 209/1400 zamówione przez Kair w l. 2011-2014. Z kolei następne Gowindy będą budowane w Aleksandrii na zasadzie transferu technologii od Naval Group i przy współpracy z francuskim partnerem (Cięcie blach pod egipskiego Gowinda, 2016-04-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra