Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót francuskich okrętów

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 marca 2018

Okręty zespołu zadaniowego marynarki wojennej Francji powróciły do portu w Tulonie po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Indyjskim i Bliskim Wschodzie.

Śmigłowcowiec desantowy Tonnerre (L9014), typu Mistral, powrócił do portu morskiego w Tulonie po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Indyjskim i Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: MO Francji

Przed kilkoma dniami do bazy morskiej w Tulonie wszedł śmigłowcowiec desantowy Tonnerre (L9014), typu Mistral i fregata rakietowa Chevalier Paul (D621), typu Horizon. Wraz z nimi do kraju powrócił również komponent lotniczy, który tworzyły statki powietrzne podporządkowane Flotille: 31F, 35F i 36F oraz 1er Régiment d’hélicoptères de combat (1er RHC, 1. pułkowi śmigłowców bojowych).

Francuskie okręty swoją misję rozpoczęły 21 listopada, opuszczając wspomniany port w Tulonie. Jednostki udały się na wschodnie wody Morza Śródziemnego, a następnie, przechodząc przez Kanał Sueski, wyszły na Ocean Indyjski. Przez ostatnie miesiące zespół zadaniowy prowadził różnorodne działania bojowe w ramach misji Bois Belleau 100, współpracując m.in. z okrętami US Navy, w tym lotniskowcową grupą bojową (CSG) nr 9, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Theodore Roosevelt (CNV 71), typu Nimitz.

Pod koniec lutego francuskie okręty wróciły w rejon Morza Czerwonego, aby wziąć udział w kilkudniowych ćwiczeniach Cleopatra-18 organizowanych wspólnie z siłami morskimi Egiptu. Na potrzeby ćwiczenia Egipcjanie wydzielili: śmigłowcowiec desantowy Anwar El Sadat (L1020), typu Mistral i korwetę rakietową El Fateh (971), typu Gowind 2500. Po zakończeniu manewrów francuskie i egipskie jednostki wspólnie przeszły Kanał Sueski, a następnie skierowały się do odpowiednich portów macierzystych (Mistrale przekraczają Kanał Sueski, 2018-02-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.