Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USA kontynuują naloty w Somalii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2018

Amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje islamistów w Somalii.

Amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje Harakat al-Szabab al-Mudżahedin zlokalizowane ok. 46 km na północny wschód od miasta Kismaju w Somalii / Zdjęcie: Staff Sgt. Michael B. Keller, USAF

Amerykańskie dowództwo regionalne US Africa Command (AFRICOM) poinformowało o przeprowadzeniu kolejnego nalotu na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Nalotu dokonano za wiedzą i w porozumieniu z rządem centralnym i siłami zbrojnymi Somalii.

Celem nalotu były pozycje islamistów zlokalizowane ok. 46 km na północny wschód od miasta Kismaju na południu kraju. Wskutek bombardowania zginęło co najmniej dwóch bojówkarzy. Według AFRICOM nie odnotowano ofiar wśród ludności cywilnej.

W ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały ataki na pozycje islamistów w Somalii. Działania koordynowane są przez wspomniane United States Africa Command i prowadzone we współpracy z somalijskimi wojskami rządowymi (Amerykanie nad Somalią, 2018-08-08). Bombardowania pozycji islamistów mają pomóc somalijskim siłom zbrojnym i żołnierzom misji wojskowej African Union Mission in Somalia (AMISOM), zorganizowanej pod auspicjami Unii Afrykańskiej w ustabilizowaniu sytuacji w tym pogrążonym w wieloletnim konflikcie wewnętrznym kraju (Amerykańskie naloty w północnej Somalii, 2018-06-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.