Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbudowa katarskich baz lotniczych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2018

Gen. dyw. Ahmed Ibrahim Al-Malki, zastępca dowódcy wojsk lotniczych emiratu w wywiadzie dla Al Talai, oficjalnego magazynu miejscowego resortu obrony, poinformował, że władze w Katarze zamierzają rozbudować infrastrukturę istniejących obiektów i utworzyć nową bazę.

W najbliższej przyszłości mają zostać ujawnione kolejne projekty dotyczące reorganizacji wojsk lotniczych emiratu Kataru / Zdjęcie: MO Francji

W ramach przedsięwzięcia zostanie ulepszona infrastruktura dwóch obiektów – baza Al Udeid będzie rozbudowana, a baza w Ad-Dausze przejdzie modernizację, przystosowującą ją do przyjęcia nowych samolotów wielozadaniowych (F-15QA, Typhoon i Rafale). Utworzona zostanie także nowa baza Tamim, w mieście Duchan. Ponadto wszystkie w/w bazy zostaną wyposażone w nowe systemy dowodzenia i kierowania, stacje radiolokacyjne i urządzenia łączności.

Gen. Al-Malki dodał też, że wprowadzenie do eksploatacji nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych wymaga posiadania odpowiednio wykształconych pilotów i służb inżynieryjno-lotniczych. Co ciekawe, w tym roku przyjęto do służby w wojskach lotniczych emiratu Kataru pierwsze panie, które obecnie przechodzą szkolenie lotnicze, a w przyszłości zasiądą za sterami samolotów.

Jak podkreślił gen. Al-Malki w najbliższej przyszłości mają zostać ujawnione kolejne projekty dotyczące reorganizacji wojsk lotniczych emiratu Kataru (Rozpoczęto produkcję F-15QA, 2018-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.