Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbudowa katarskich baz lotniczych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2018

Gen. dyw. Ahmed Ibrahim Al-Malki, zastępca dowódcy wojsk lotniczych emiratu w wywiadzie dla Al Talai, oficjalnego magazynu miejscowego resortu obrony, poinformował, że władze w Katarze zamierzają rozbudować infrastrukturę istniejących obiektów i utworzyć nową bazę.

W najbliższej przyszłości mają zostać ujawnione kolejne projekty dotyczące reorganizacji wojsk lotniczych emiratu Kataru / Zdjęcie: MO Francji

W ramach przedsięwzięcia zostanie ulepszona infrastruktura dwóch obiektów – baza Al Udeid będzie rozbudowana, a baza w Ad-Dausze przejdzie modernizację, przystosowującą ją do przyjęcia nowych samolotów wielozadaniowych (F-15QA, Typhoon i Rafale). Utworzona zostanie także nowa baza Tamim, w mieście Duchan. Ponadto wszystkie w/w bazy zostaną wyposażone w nowe systemy dowodzenia i kierowania, stacje radiolokacyjne i urządzenia łączności.

Gen. Al-Malki dodał też, że wprowadzenie do eksploatacji nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych wymaga posiadania odpowiednio wykształconych pilotów i służb inżynieryjno-lotniczych. Co ciekawe, w tym roku przyjęto do służby w wojskach lotniczych emiratu Kataru pierwsze panie, które obecnie przechodzą szkolenie lotnicze, a w przyszłości zasiądą za sterami samolotów.

Jak podkreślił gen. Al-Malki w najbliższej przyszłości mają zostać ujawnione kolejne projekty dotyczące reorganizacji wojsk lotniczych emiratu Kataru (Rozpoczęto produkcję F-15QA, 2018-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.