Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono manewry Epic Sky

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2017

30 listopada w bazie Al Udeid w Katarze zakończyły się manewry Epic Sky, w których wzięły udział 4 wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon ze składu 29 (R) eskadry z Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) i nieokreślona liczba Mirage 2000-5EDA wojsk lotniczych Kataru. Podczas pięciodniowych ćwiczeń Brytyjczycy przekazali kolegom z Kataru doświadczenia związane z pilotażem, eksploatacją i obsługą techniczną Typhoonów.

Eurofighter Typhoon i Mirage 2000-5EDA podczas manewrów Epic Sky / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Dowódca kontyngentu RAF Wing Commander (ppłk) James Bolton powiedział, że jego żołnierze byli bardzo podekscytowani możliwością wspólnego latania z Katarczykami. Cieszymy się, że jesteśmy tutaj, aby ćwiczyć i latać wraz z kolegami z wojsk lotniczych Kataru. Pokazaliśmy im wyjątkowe zdolności Typhoona. Piloci i służby techniczne z obydwu krajów wiele nauczyły się od siebie – powiedział Wing Commander Bolton.

Dowódca Epic Sky mjr Ali Hussein Al Hababi dodał, że celem ćwiczenia było wspólne szkolenie w wykonywaniu  misji obrony powietrznej i uderzeniowych, a także doskonalenie umiejętności taktycznych personelu. 

17 września 2017 ówczesny sekretarz obrony W. Brytanii Sir Michael Fallon i jego katarski odpowiednik Chalid ibn Muhammad al-Attija podpisali list intencyjny w sprawie zakupu przez Katar 24 Typhoonów. W październiku koncern BAE Systems ujawnił, że w grę wchodzi także dostawa 6 samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk (Katar kupuje Hawki, 2017-10-16, Katar chce kupić Eurofightery , 2017-09-18).

Według Defense News wszystkie szczegóły dotyczące w/w transakcji zostały już uzgodnione, a podpisanie kontraktu ma nastąpić już wkrótce, podobnie jak umowy w sprawie zakupu kolejnych Rafale (12 kolejnych Rafale dla Kataru?, 2017-11-26).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.