Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Charles de Gaulle wyszedł w morze

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 września 2018

Po zakończeniu trwającego 1,5 roku remontu i modernizacji francuski lotniskowiec Charles de Gaulle wyszedł 14 września w morze z portu w Tulonie. Remont, który przeszedł okręt, jest przewidziany raz na 20 lat jego eksploatacji. Objął on m.in. reaktor jądrowy K15 głównego zespołu napędowego.

Lotniskowiec Charles de Gaulle wszedł do służby 18 maja 2001. Do czasu zakończonego właśnie remontu wykonano z niego pond 41 tys. startów samolotów / Zdjęcie: Mer et Marine

Lotniskowiec przeszedł także poważną modernizację. Jego główny radiolokator DRBV-15 został wymieniony na wielozadaniowy Thales SMART-S. Zabudowano także nowy radar nawigacyjny dostarczony przez spółkę Terma, panoramiczny optoelektroniczny system rozpoznania Artemis i system identyfikacji IFF NG (CdG opuścił suchy dok, 2018-05-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.