Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskie HMS Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, 27 czerwca 2017

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth opuścił stocznię w szkockim Rosyth i rozpoczął pierwszy etap testów morskich.

Niespełna trzy lata po wodowaniu i nadaniu imienia lotniskowiec HMS Queen Elizabeth rozpoczął pierwszy etap testów morskich / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Wczoraj lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, opuścił stocznię w Rosyth na północy Szkocji. Przez następne tygodnie okręt będzie przechodził testy morskie nieopodal szkockiego wybrzeża. Ich celem jest ocena pracy podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, stacji łączności, modułów nawigacji i systemów samoobrony.

Nad przebiegiem prób HMS Queen Elizabeth czuwać będzie załoga okrętu oraz przedstawiciele konsorcjum Aircraft Carrier Alliance (ACA), które odpowiadało za jego budowę. Po sześciu tygodniach okręt powróci do Rosyth, gdzie usunięte zostaną ewentualne usterki techniczne i rozpoczną się przygotowania do ostatniego etapu testów morskich. W drugiej połowie br. okręt przejdzie do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju (Portsmouth gotowe do przyjęcia lotniskowców, 2016-05-25).

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE. Obecnie w szkockim Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Kadłub HMS Prince of Wales gotowy, 2016-06-24). Za budowę okrętów odpowiada wspomniane konsorcjum ACA, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.