Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejne LCSy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 września 2018

Departament Obrony USA zlecił budowę kolejnych trzech okrętów klasy LCS stoczniom Austal USA i Marinette Marine.

Okręty klasy LCS budowane są w ramach dwóch typoszeregów różniących się konstrukcją kadłuba: jednokadłubowego Freedom i trimaranu Independence / Zdjęcie: USN

Stocznia Austal USA z Mobile w Alabamie otrzymała zlecenie budowy kolejnych dwóch okrętów klasy Littoral Combat Ship (LCS), przyszłych LCS 32 i LCS 34, typu Independence. Zostaną one zbudowane w układzie trimarana, podobnie jak pozostałe jednostki tego typoszeregu.

Natomiast Marinette Marine z Wisconsin, należąca do grupy Fincantieri, zbuduje jednej okręt klasy LCS, przyszły LCS 29. Jednostka powstanie w układzie jednokadłubowym. Anonsowane w poniedziałek zlecenie oznacza, że liczba okrętów zamawianych w ramach programu Littoral Combat Ship wzrośnie do 32.

Dotąd US Navy odebrała 16 okrętów klasy LCS, w tym USS Charleston (LCS 18), typu Independence, który trafił do odbiorcy pod koniec sierpnia (Dostawa USS Charleston, 2018-09-03). Na różnych etapach konstrukcji w stoczniach w Mobile i Marinette znajduje się 10 kolejnych jednostek o numerach LCS 15, LCS 17 i LCS 19-26, a pozostałe zamówione okręty oczekują rozpoczęcia konstrukcji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra