Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano imiona kolejnych LCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lipca 2015

US Navy podała imiona kolejnych fregat rakietowych typu Independence, USS Cincinnati i USS Kansas City.

US Navy ogłosiła imiona kolejnych fregat rakietowych typu Independence. Okręty zostaną zbudowane w układzie trimarana / Zdjęcie: US Navy

Przed kilkoma dniami sekretarz US Navy, Ray Mabus, ogłosił imiona kolejnych fregat typu Independence. USS Cincinnati (LCS 20) i USS Kansas City (LCS 22) będą, odpowiednio, 10. i 11. okrętami budowanymi przez Austal USA w ramach programu Littoral Combat Ship.

Przyszły USS Cincinnati będzie 5. okrętem nazwanym na cześć jednego z największych miast Ohio. Ostatnią jednostką był atomowy okręt podwodny USS Cincinnati (SSN-693), typu Los Angeles. OP służył pod amerykańską banderą w latach 1978-1996.

Z kolei tylko jeden okręt w historii amerykańskiej marynarki wojennej nosił imię USS Kansas City. Był nim okręt zaopatrzeniowy USS Kansas City (AOR 3) typu Wichita, który w latach 1970-1994 zaopatrywał sojusznicze jednostki m.in. w materiały pędne i smary.

W 2010 US Navy zlecił Austal USA budowę 10 kolejnych okrętów typu Independence (Zlecenie na kolejne LCS, 2014-03-11). Waszyngton zapłaci za nie 3,5 mld USD (13,1 mld zł). Nowe fregaty uzupełnią w linii USS Independence (LCS 02) i USS Coronado (LCS 04), które przyjęto do służby w latach 2010-2014 (USS Coronado w służbie, 2014-04-08; USS Independence w służbie, 2010-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.