Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa USS Tulsa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 maja 2018

US Navy odebrała trimaran USS Tulsa zbudowany przez Austal USA.

USS Tulsa jest trzynastym okrętem klasy LCS, który wejdzie do służby i ósmą jednostką typu Independence, który charakteryzuje się budową w układzie trimarana / Zdjęcie: Austal USA

W poniedziałek odbyła się uroczystość odbioru okrętu USS Tulsa (LCS 16), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Zorganizowano ją w stoczni producenta, Austal USA, która zlokalizowana jest w Mobile, w stanie Alabama.

Odbiór USS Tulsa poprzedziła seria testów prowadzonych pod nadzorem US Navy Board of Inspection and Survey (INSUR, Zakończono próby USS Tulsa, 2018-03-16). Służyły one sprawdzeniu funkcjonowania poszczególnych systemów i urządzeń pokładowych okrętu. Potwierdzono też jego osiągi eksploatacyjne oraz potencjał operacyjny.

Ceremonię przyjęcia do służby USS Tulsa zapowiedziano na II połowię br. Zostanie ona zorganizowana w San Francisco. Następnie, okręt skieruje się do portu macierzystego w San Diego, gdzie dołączy do USS Freedom (LCS 1), USS Independence (LCS 2), USS Fort Worth (LCS 3), USS Coronado (LCS 4), USS Jackson (LCS 6), USS Montgomery (LCS 8), USS Gabrielle Giffords (LCS 10, USS Gabrielle Giffords w San Diego, 2017-07-07), USS Omaha (LCS 12, USS Omaha w służbie, 2018-02-05) i USS Manchester (LCS 14, USS Manchester rozpocznie służbę w maju, 2018-04-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra