Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa USS Kansas City

Marynarka wojenna, 25 października 2016

W USA rozpoczęto budowę kolejnego trimarana typu Independence.

USS Kansas City jest 11. okrętem typu Independence budowanym dla US Navy i 9. jednostką, która powstaje w ramach porozumienia z 2010 / Zdjęcie: Austal USA

Wczoraj w stoczni Austal USA zapoczątkowano budowę USS Kansas City (LCS 22), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Konstrukcję rozpoczęto od cięcia blach. Jednostka powstaje w ramach zamówienia z 2010 o wartości 3,5 mld USD (13,8 mld zł, Zlecenie na kolejne LCS, 2016-04-04).

USS Kansas City będzie 2. okrętem w historii US Navy, nazwanym dla uhonorowania największego miasta w stanie Missouri (Podano imiona kolejnych LCS, 2015-07-22). W przeszłości imię to nosił okręt zaopatrzeniowy USS Kansas City (AOR 3) typu Wichita, eksploatowany w latach 1970-1994.

Okręty typu Independence budowane są w układzie trimarana. Powstają w ramach programu Littoral Combat Ship. W ostatnich miesiącach jednostki tego typoszeregu doświadczyły wielu usterek. W połowie września awaria układu napędowego unieruchomiła USS Montgomery (LCS 8, Awaria USS Montgomery, 2016-09-20). Kilka dni wcześniej okręt przyjęto do służby (Przyjęcie USS Montgomery do służby, 2016-09-10). Podobne zdarzenie zmusiło załogę USS Coronado (LCS 4) do przerwania pierwszej misji bojowej (USS Coronado w Singapurze, 2016-10-17; Awaria USS Coronado, 2016-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.