Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dreamlinerem z Pragi do Seulu

Lotnictwo cywilne, 19 września 2018

Linie Korean Air zapowiedziały, że od 29 października ich trasa z Pragi do Seulu-Inczonu będzie obsługiwana przez Boeingi 787-9. W zimowym rozkładzie lotów rejsy mają być wykonywane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i niedziele. Obsługujące je Dreamlinery 787-9 będą skonfigurowane do przewozu 269 pasażerów, w tym 6 w klasie pierwszej, 18 w klasie biznes i 245 w ekonomicznej. Każdy fotel klasy pierwszej i biznes ma dostęp do przejścia i rozkłada się do wygodnej pozycji sypialnej.

Wraz z zimowym rozkładem lotów Korean Aiur wprowadzą na trasę Seul-Praga Boeingi 787-9 / Zdjęcie: Korean Air

Bardzo cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom podróżującym z Pragi do Seulu rejsy najnowocześniejszym typem samolotów w naszej flocie. Wierzymy, że Dreamlinery pozwolą na wzmocnienie pozycji Korean Air w Pradze, która jest jednym z najpopularniejszych kierunków w Europie – powiedział Yeong Ho Choe, główny menadżer Korean Air na Europę Środkowo-Wschodnią.

Regularne loty Korean Air z Seulu do Pragi zostały zainaugurowane w 2004. W tegorocznym sezonie letnim trasa była obsługiwana przez Boeingi 747-8I, które wykonywały loty w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a w poprzednim sezonie zimowym – przez Boeingi 777-200ER. Wprowadzenie w tegorocznym sezonie zimowym nowych, o 8,5% pojemniejszych samolotów ma podnieść komfort podróży i zwiększyć atrakcyjność tej trasy wśród pasażerów.

W 2017 wchodzące w skład sojuszu Sky Team linie Korean Air przewiozły ponad 26 mln pasażerów. Obecnie przewoźnik, zatrudniający ponad 20 tys. Pracowników, dociera na 125 lotnisk w 44 krajach, wykonując ponad 460 lotów dziennie. Głównym lotniskiem Korean Air jest Seul-Inczon, gdzie linie te niedawno otworzyły Terminal 2. W ostatnim czasie koreański przewoźnik zawarł partnerstwo joint venture z Delta Air Lines, dotyczące lotów nad Pacyfikiem. Aktualnie flota Korean Air składa się ze 172 samolotów i śmigłowców, w tym 7 z 8 zamówionych Boeingów 787-9 (Pierwszy CS300 dla Korean Air, 2017-12-28).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.