Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne LMV w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 września 2018

Marynarka wojenna Singapuru przyjęła do służby kolejne dwa okręty patrolowe typu Independence (proj. Littoral Mission Vessel). Jednocześnie, otwarto nowe centrum szkolenia załóg patrolowców.

Kolejne dwa okręty patrolowe typu Independence znalazły się w linii. Ich załogi przeszły szkolenie na nowych symulatorach odwzorowujących pracę na zintegrowanych mostkach dowodzenia patrolowców / Zdjęcie: MO Singapuru

W Singapurze odbyła się ceremonia przyjęcia do służby kolejnych dwóch okrętów patrolowych typu Independence, RSS Justice (18, Wodowanie 4. LMV, 2017-03-20) i RSS Indomitable (19, Odbiór RSS Indomitable, 2018-04-30). Jest to odpowiednio 4. i 5. patrolowiec tego typoszeregu. Okręty zbudowało dla marynarki wojennej Singapuru lokalne Singapore Technologies (ST) Marine.

W 2017 do służby przyjęto pierwsze trzy jednostki, RSS Independence (15, Pierwsza misja RSS Independence, 2017-11-16), RSS Sovereignty (16, Kolejne patrolowce typu Independence w linii, 2017-11-14) i RSS Unity (17). Kolejne trzy patrolowce są na różnych etapach testów morskich, prac wykończeniowych lub budowy. Zakłada się, że wszystkie znajdą się w linii do 2020 (Wodowanie RSS Dauntless, 2018-08-20).

Ceremonia przyjęcia do służby nowych okrętów patrolowych typu Independence zbiegła się w czasie z otwarciem centrum szkolenia załóg patrolowców. RSS Daring-LMV Simulation Centre (SIMCEN) zaprojektowano z myślą o zwiększeniu efektywności i przyspieszeniu procesu szkolenia marynarzy. W jego projekt i budowę zaangażowano m.in. specjalistów z rządowej agencji. ds. nauki i technologii obronnej (Defence Science and Technology Agency).

SIMCEN mieści się w pomieszczeniu o długości 80 m i szerokości 30 m. W jego wnętrzu znajdują się dwa symulatory odwzorowujące warunki pracy na zintegrowanych mostkach dowodzenia (Integrated Command Centre) okrętów typu Independence. Szkolenie marynarzy prowadzone jest z użyciem m.in. okularów w technologii rzeczywistości wirtualnej, a także przy wsparciu sztucznej inteligencji, która wykorzystywana jest do odzwierciedlenia sytuacji taktycznej podczas prowadzenia operacji morskich, w tym ruchów statków oraz manewrów i działań okrętów potencjalnego nieprzyjaciela.

W SIMCEN szkolić mogą się zarówno pojedynczy marynarze, jak i całe zespoły nawigatorów, operatorzy systemów uzbrojenia oraz personel odpowiedzialny za obsługę układu napędowego. Po uruchomieniu ośrodka czas niezbędny na przeszkolenie załogi okrętu ma skrócić się nawet o 60%. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.