Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Viva Las Vegas z KLM!

Lotnictwo cywilne, 02 października 2018

Wkrótce oferta KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od 6 czerwca 2019 holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Las Vegas w stanie Nevada. Las Vegas to osiemnasty kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotami Boeing 787-9 Dreamliner, z 294 miejscami na pokładzie. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) i Monrovii (Liberia).

Loty KLM do Las Vegas będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotami Boeing 787-9 Dreamliner / Zdjęcie: KLM

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom kolejny atrakcyjny kierunek, dostępny bezpośrednio z Amsterdamu. Las Vegas będzie już osiemnastym miastem w USA, do którego docierają samoloty KLM. Co więcej, nasi pasażerowie będą mogli polecieć do tej atrakcyjnej pod względem turystycznym części Stanów Zjednoczonych na pokładzie naszego nowoczesnego i komfortowego Dreamlinera 787-9 – powiedział prezes i dyrektor generalny KLM Pieter Elbers.

Loty KLM do Las Vegas będą odbywały się początkowo dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele. Od 2 lipca 2019 linia zwiększy liczbę lotów do 3 tygodniowo, dodając rejs we wtorek. Wylot z Amsterdamu zaplanowano w rozkładzie na godzinę 12:30, z przylotem do Las Vegas (McCarran International) o godzinie 14:15 czasu lokalnego. Lot powrotny z Las Vegas będzie startował o godz. 16:05 czasu lokalnego, aby dotrzeć do Amsterdamu kolejnego dnia o 11:05 rano.

Las Vegas – stolica stanu Nevada – położone na południowym zachodzie kraju, w odległości 380 km od Los Angeles, przyciąga miliony turystów każdego roku. Zaledwie 107-letnie miasto, które wyrosło z piasków pustyni jest amerykańską i  światową stolicą hazardu i rozrywki. To tutaj każdy z luksusowych hoteli zaprasza do kasyna i przyciąga licznymi atrakcjami. Spacer główną ulicą pozwala znaleźć się jednocześnie w Wenecji, Paryżu, Rzymie, czy Egipcie, kiedy mijamy kopie słynnych budowli świata między innymi – Wieżę Eiffla, Fontannę di Trevi, czy weneckich gondolierów.

Las Vegas przyciąga licznymi koncertami i spektakularnymi widowiskami, a także często stanowi tło dla hollywoodzkich filmów. Poza atrakcjami i gwarem miasta, przed podróżnymi otwiera się niezwykle atrakcyjna przyrodniczo część USA, z największym skupiskiem parków narodowych – idealne miejsce dla miłośników natury i pieszych wędrówek.

Decyzja o uruchomieniu lotu do Las Vegas pociągnęła za sobą zmiany w ofercie lotów KLM. Ze względu na panujące na amsterdamskim Schiphol restrykcje dotyczące slotów (czyli przedziałów czasowych, w których samolot może wystartować lub wylądować), KLM były zmuszone zawiesić swoje loty do Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia). Rejsy do tych miast będą kontynuowane do 29 marca 2019. Ze względu na ograniczoną liczbę slotów linia została zmuszona rozdysponować je w inny sposób. Pasażerowie, którzy mają rezerwację na lot do tych afrykańskich miast po 29 marca 2019, otrzymają możliwość zmiany rezerwacji lub zwrotu biletu (Nowa usługa KLM, 2018-09-10). Partner KLM – Air France będzie nadal obsługiwać trasę do Freetown ze swojego lotniska w Paryżu (CDG, Nowe trasy Air France i JOON, 2018-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.