Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp zmodernizowanego Challengera 2

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 października 2018

BAE Systems zaprezentowało Black Night (ang. ciemna noc) – prototyp dla proponowanego kierunku modernizacji czołgu podstawowego British Army (wojsk lądowych Wielkiej Brytanii), Challenger 2.

Czołg podstawowy Challenger 2, zbudowany przez BAE Systems w l. 1990., służył w Bośni, Kosowie i Iraku

BAE Systems przewodzi dużemu strategicznemu partnerstwu wiodących światowych przedsiębiorstw obronnych – Team Challenger 2. Jego celem jest przygotowanie oferty w ramach projektu wydłużenia trwałości użytkowej (Life Extension Programme, LEP) tego czołgu (Ulepszenia Challengera, 2017-09-14).

Zmodernizowany Challenger 2, który nazwano Black Night ze względu na polepszone zdolności do walki w nocy, po raz pierwszy został wyposażony w dwa niezależne systemy noktowizyjne, pozwalające działonowemu skupić się na jednym celu, gdy w tym samym czasie dowódca identyfikuje jednostki nieprzyjaciela. Jest to tylko jedno z wielu proponowanych ulepszeń, obejmujących m.in. montaż układów ostrzegające o opromieniowaniu laserowym i nadlatujących pociskach rakietowych, urządzenia termowizyjne i układy odzyskiwania energii.

BAE Systems jest teraz liderem strategicznego partnerstwa Team Challenger 2...

Skonstruowany w centrum pojazdów bojowych w West Midlands, Black Night zawiera najnowsze rozwiązania techniczne i zdolności, jakie BAE Systems oferuje brytyjskiemu Ministerstwu Obrony jako część programu Challenger 2 LEP:

  • System ochrony aktywnej (systemy pozwalają czołgowi wykryć nadlatujące pociski przeciwpancerne i automatycznie odpalają materiał wybuchowy pancerza reaktywnego, aby zneutralizować zagrożenie),
  • Układy ostrzegające o opromieniowaniu laserowym (kiedy czołg jest namierzony przez nieprzyjacielskie systemy uzbrojenia, może zidentyfikować źródło zagrożenia, a następnie automatycznie obracać działo, by namierzyć to źródło, co przyspiesza otwarcie ognia przez jego załogę),
  • Odzyskiwanie energii (czołg stał się bardziej energooszczędny dzięki zastosowaniu mniej
  • energochłonnego wyposażenia oraz układu odzyskiwania energii w wieży, które wytwarza moc elektryczną, gdy działo powraca do położenia poziomego),
  • Termowizja (przednie i tylne kamery termowizyjne zapewniają ostre zdjęcia nocne, pomagając załodze zidentyfikować potencjalne zagrożenia i poruszać się niewykrytym w sytuacjach zagrożenia, jednocześnie skracając cenny czas reakcji.
  • Szybsze podjęcie walki (nowy system kierowania ogniem charakteryzuje się krótszym czasem działania, co oznacza, że załoga może szybciej zidentyfikować nieprzyjaciela, namierzyć go i podjąć walkę.

...oferującego utrzymanie zdolności bojowych czołgu przez następne dwadzieścia lat, w ramach decyzji Ministerstwa Obrony o przedłużeniu trwałości użytkowej wozu do 2035 / Zdjęcia: BAE Systems

- Wielka Brytania jest ojczyzną jednych z najlepszych na świecie przedsiębiorstw inżynierskich, które dzięki Black Night przesunęły granice projektowania wozów bojowych. Dostarczamy większość tych modernizacji z krajowych zakładów, jednak wybraliśmy do współpracy także najlepsze przedsiębiorstwa obronne z całego świata, m.in. z Kanady, Francji i Niemiec, które dają nam unikalne umiejętności i sprawdzone technologie. Brytyjska armia ma nasze zobowiązanie, że przeprowadzimy możliwie najlepszą modernizację i zapewnimy najkorzystniejszą relację jakości do ceny – powiedział Simon Jackson, szef kampanii Team Challenger 2 w BAE Systems. 
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.