Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z Krakowa do Glasgow z Jet2.com

Lotnictwo cywilne, 15 października 2018

29 listopada 2019 brytyjskie tanie linie lotnicze Jet2.com rozpoczną loty z Krakowa do Glasgow. To piąte bazowe lotnisko tego przewoźnika, na które będzie on wykonywał loty ze stolicy Małopolski. Rejsy na nowej trasie będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w piątki i poniedziałki.

W sezonie zima 2019/2012 linie Jet2.com będą oferowały pięć tras z Krakowa / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Turystyka, zwłaszcza zagraniczna, jak też biznes i nauka są ściśle powiązane z ofertą krakowskiego lotniska – już dzisiaj można bezpośrednio polecieć do kilkunastu miast w Wielkiej Brytanii. Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń jet2.com i piątego już połączenia tego przewoźnika, tym razem do Glasgow – powiedział prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Dzięki nowemu połączeniu w sezonie zima 2019/2020 linie Jet2.com będą wykonywały 12 lotów tygodniowo na pięć brytyjskich lotnisk (Birmingham, Glasgow, Leeds Bradford, Manchaster i Newcastle), oferując w całym zimowym rozkładzie ponad 110 tys. miejsc pasażerskich.

To nasz największy program zimowych citybreaks, co oznacza, że odkrywanie i zwiedzanie najlepszych europejskich miast nigdy nie było tak łatwe. Kraków oferuje wiele do zobaczenia, zaś podróżowanie tu z Wielkiej Brytanii jest jeszcze łatwiejsze dzięki dodatkowym usługom i nowej trasie do Glasgow – powiedział dyrektor generalny Jet2.com i Jet2holidays Steve Heapy.

Mające swoją siedzibę w Leeds linie Jet2.com powstały w 1983 i wywodzą się z założonych w 1978 linii Channel Express. Obecnie Jet2.com dysponują flotą złożoną z 92 samolotów, w tym: 61 Boeingów 737-800, 16 Boeingów 737-300, 3 A321 (wypożyczonych od SmartLynx i Titan Airways) i jednym A330-200 (wypożyczonego z AirTanker).

Linie wykonują loty na 65 trasach w Europie, operując z dziewięciu brytyjskich lotnisk: Belfast International, Birmingham, East Midlands, Edynburg, Glasgow, Leeds Bradford, Londyn-Stansted, Manchester i Newcastle.

Przewoźnik ten, który na krakowskim lotnisku jest obecny od 2006, wielokrotnie otrzymał wyróżnienia za jakość świadczonym usług, m.in. nadanych przez portal TripAdvisor.

Jet2holidays jest drugim co do wielkości organizatorem wyjazdów turystycznych w Wielkiej Brytanii i oferuje atrakcyjne oferty wakacyjne, do ponad 40 słonecznych miejsc w regionie Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich i w Europie (Z jet2.com z Krakowa do Manchesteru, 2015-06-09).

Aktualnie loty z Krakowa do Glasgow w środy i niedziele wykonują już linie Ryanair.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.