Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy zamawiają włoskie działa okrętowe

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 listopada 2018

Włoski koncern Leonardo poinformował o podpisaniu kontraktu na dostawę 76-mm dział morskich OTO 76/62 Super Rapid dla marynarki wojennej Niemiec.

Marynarka wojenna Niemiec, która zamierza pozyskać kolejnych pięć korwet rakietowych typu Braunschweig (K130), zamówiła siedem 76-mm dział morskich OTO 76/62 Super Rapid od Leonardo. Może to oznaczać, że dwa dodatkowe zestawy artyleryjskie zostaną użyte do celów szkoleniowych lub też zamontowane na którychś z pozostających już w służbie jednostkach tego typoszeregu w miejsce obecnie eksploatowanych dział / Zdjęcie: MO Niemiec

W komunikacie opublikowanym przez koncern Leonardo poinformowano, że umowa została podpisana z Federalnym Urzędem Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw). Porozumienie dotyczy dostawy siedmiu 76-mm dział morskich OTO 76/62 Super Rapid. Umowa obejmuje również wsparcie szkoleniowe oraz dostawę części zamiennych.

Włoskie działa morskie zostaną zamontowane na nowych niemieckich korwetach rakietowych typu Braunschweig (K130). Przed rokiem Berlin podjął decyzję o zakupie drugiej transzy pięciu okrętów tego typoszeregu, które według obecnego terminarza mają wchodzić do służby w l. 2020 (5 korwet dla Deutsche Marine, 2017-09-17).

Poza włoskimi 76-mm działami morskimi nowe niemieckie korwety zostaną uzbrojone również m.in. w szwedzkie przeciwokrętowe kierowane pociski rakietowe RBS15 Mk3 od Saaba (RBS15 dla nowych korwet K130 , 2018-08-03). Podczas targów Euronaval 2018 w Paryżu niemiecki koncern Rheinmetall ujawnił, że stara się przekonać resort obrony i dowództwo Deutsche Marine (marynarki wojennej Niemiec) do zakupu 27-mm dział morskich SeaSnake z myślą o korwetach rakietowych typu Braunschweig (Euronaval 2018: Rheinmetall prezentuje SeaSnake 27, 2018-10-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.