Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air otwiera nowe trasy z Polski

Lotnictwo cywilne, 02 listopada 2018

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczął operowanie na nowych trasach z Gdańska, Wrocławia i Warszawy. Przewoźnik zapewnia połączenie tych miast z Charkowem, Wiedniem i Marrakeszem.

Trasa Wizz Air z Warszawy do Marrakeszu została zainaugurowana 31 października / Zdjęcie: Wizz Air

Charków, ukraińskie miasto położone nieopodal granicy z Rosją, jest doskonałym przykładem architektury monumentalnej, z jednym z największych placów na świecie. Złoty wiek sowieckiego przemysłu przyciągnął tu inżynierów i naukowców, których wnuki przekształcają dziś Charków w centrum IT z prężnie działającą sceną muzyki rockowej. Można tam dotrzeć od 28 października z Gdańska i Wrocławia, we środy i niedziele.

Stolica Austrii, Wiedeń, będący niegdyś centrum monarchii Habsburgów, zachwyca dostojnymi budynkami: barokowym Belwederem i pałacem Schönbrunn, czy klasycystycznymi rezydencjami z XIX w. przy słynnej Ringstrasse. To miasto jest także kolebką muzyki klasycznej. Ściągali do niego i żyli w nim najwybitniejsi kompozytorzy – Mozart, Haydn czy Beethoven, a ich duch wyczuwalny jest do dziś. Z Warszawy Wizz lata do Wiednia 5 dni w tygodniu, także od       28 października.

Podróż do Marrakeszu to zanurzenie się w świat zmysłów – oszałamia ogromne bogactwo dźwięków, wzorów i kolorów. Leżące u podnóża Atlasu Wysokiego miasto słynie z żywiołowości, bogatej kultury i wspaniałych zabytków religijnych. Dawny charakter miasta zachowany jest nawet w miejscach z założenia nowoczesnych, takich jak współczesne dzielnice i centra handlowe. Dla podróżujących z Warszawy Marrakesz dostępny jest od 31 października. Loty wykonywane są we środy i niedziele. Wizz Air oferuje obecnie w sumie 162 trasy do 30 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce.

Cieszymy się z uruchomienia nowych tras z Polski łączących Gdańsk i Wrocław z Charkowem oraz Warszawę i Wiedeń z Marrakeszem. Dla osób szukających ciekawych miejsc na weekendowy wypad, Wiedeń i Charków będą doskonałym wyborem. Z kolei Marrakesz sprawdzi się jako kierunek na dłuższe wakacje. Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe miasta szybko zyskają popularność wśród klientów z Polski – powiedział manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Andras Rado (Wizz Air ogłasza plany rozwoju w Polsce , 2018-09-19, 3 nowe połączenia Wizz z Polski, 2018-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.