Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MND-NE w Elblągu gotowa do działania

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 grudnia 2018

W dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód trwa ostatnia faza certyfikacji.

Żołnierze dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód podczas ćwiczeń i certyfikacji / Zdjęcia: DWDP-W

Od wielu miesięcy żołnierze dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W, Multinational Division North-East) przygotowywali się do certyfikacji. W tym czasie doskonalili swoje procedury i wiedzę, brali udział w ćwiczeniach i szkoleniach w kraju i za granicą oraz zgrywali się w komórkach organizacyjnych dowództwa (Powitanie żołnierzy dowództwa MNDNE, 2017-07-04).

26 listopada na placu apelowym w Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W w Elblągu żołnierze dywizji rozpoczęli swój udział w drugim etapie ćwiczenia pk. Anakonda-18 - ćwiczeniu dowódczo-sztabowym wspomaganym komputerowo. Podczas ćwiczenia poddawani są również najważniejszemu sprawdzianowi – certyfikacji. W skład komisji organizowanej przez Allied Land Command (LANDCOM, Żołnierze LANDCOM w Elblągu, 2018-02-23) wchodzą reprezentanci Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód (ang. MNCNE, Multinational Corps Northeast, Dowódca Korpusu Północny-Wschód w Elblągu, 2018-05-17), Wielonarodowej Dywizji Południowy-Wschód (ang. MND-SE, Multinational Division South-East), NATO Rapid Deployable Corps - Turkey (NRDC-T), NATO Rapid Deployable Corps - Spain (NRDC-SP) oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W trakcie ćwiczenia żołnierze dowództwa dowodzą jednostkami z różnych krajów podczas działań o wysokiej intensywności. Realizują również, m.in. zadania w ramach współpracy cywilno-wojskowej. 3 grudnia żołnierze oddziału CIMIC (ang. Civil-Military Cooperation) w ramach ćwiczenia Anakonda–18 zorganizowali i przeprowadzili spotkanie w Referacie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Certyfikacja zakończy się 6 grudnia.

Na podstawie informacji DWDP-W
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.