Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Najlepszy rok wrocławskiego portu

Lotnictwo cywilne, 07 stycznia 2019

Wrocławskie lotnisko ma za sobą swój najlepszy rok w historii. Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika obsłużył w 2018 ponad 3,347 mln pasażerów, czyli o 17,3% podróżnych więcej niż przed rokiem. Największy udział mają w tym tanie linie, z których oferty na kierunkach międzynarodowych skorzystało łącznie ponad 2 mln pasażerów.

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika obsłużył w ubiegłym roku ponad 3,347 mln pasażerów / Zdjęcie: Port lotniczy Wrocław

Oznacza to wzrost o prawie 26% w porównaniu do poprzedniego roku. Szczególnie wysokie wzrosty zanotowały w tym segmencie linie Wizz Air, które w swojej bazie operacyjnej we Wrocławiu umieściły w 2018 roku dodatkowy samolot. Znakomite rezultaty odnotowali również przewoźnicy sieciowi, którzy na trasach międzynarodowych obsłużyli o 22,6% podróżnych więcej niż w 2017.

Osiągnęliśmy ogromne sukcesy w rozwoju połączeń sieciowych, przesuwające nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu – mówi Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

Wyraźne ożywienie dotyczy czarterów turystycznych (czyli rejsów w ramach oferty biur podróży), z których skorzystało aż 73,6% podróżnych więcej niż przed rokiem. W 2018 na wrocławskim lotnisku wykonano prawie 32,5 tys. operacji lotniczych (startów i lądowań, KLM przylecą do Wrocławia, 2018-11-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.