Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM przylecą do Wrocławia

Lotnictwo cywilne, 23 listopada 2018

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze (KLM) zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską. Od 6 maja 2019 samoloty linii rozpoczną regularne loty na trasie Wrocław-Amsterdam-Wrocław 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko Amsterdam-Schiphol.

Loty na trasie Wrocław-Amsterdam będą obsługiwały KLM Cityhopper / Zdjęcie: KLM

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do grupy Air France KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Na wspomnianej trasie pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, mieszczącym 20 osób w klasie biznes, 8 w Economy Comfort i 60 w klasie ekonomicznej. Samolot będzie startował z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 14:05, z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Wylot z Amsterdamu zaplanowano o godzinie 11:50, a przylot do Wrocławia o 13:55.

Wrocław jest czwartym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku – skąd KLM zaoferują loty do Amsterdamu. Ze stolicy Dolnego Śląska regularne loty oferuje również partner KLM – Air France, które zainaugurowały połączenie z Paryżem niespełna pół roku temu. Po inauguracji nowego lotu KLM na trasie Wrocław-Amsterdam, wspólna oferta Air France i KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 91 lotów tygodniowo, co stanowi 90-% wzrost liczby połączeń z/do naszego kraju na przestrzeni ostatnich 3 lat. Nowy lot zostanie zainaugurowany w wyjątkowym, historycznym momencie dla KLM – w jubileuszowym 2019, w którym linia będzie obchodzić 100 lat swojego istnienia.

Jak podkreślił prezes i dyrektor generalny KLM Peter Elbers uruchomienie lotów do Wrocławia wzmacnia rolę KLM, jako ważnego gracza na rynku lotniczym w Europie Środkowej. Co więcej Wrocław stanowi również nowy kierunek dla naszego głównego lotniska bazowego – Schiphol w Amsterdamie, umożliwiając ekspansję jego siatki połączeń.

Decyzja KLM o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wspaniała wiadomość dla nas wszystkich. Mieszkańcy Dolnego Śląska niebawem zyskają jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera gigantyczna siatka połączeń KLM – loty do Amsterdamu, a także przez Amsterdam na 5 kontynentów. Mamy też nadzieję, że wraz z nowym lotem między Holandią a Polską przybędą tu nowe kontakty gospodarcze, firmy i turyści z zagranicy, którzy ostatnimi czasy odkrywają niezwykły potencjał, jaki ma do zaoferowania Wrocław, jak i cała Polska. Po sukcesie nowych lotów KLM – z Krakowa i Gdańska do Amsterdamu, które rozpoczęliśmy w ciągu ostatnich trzech lat, nadeszła pora na Wrocław – ważny ośrodek gospodarczy i perłę turystyczną regionu. Jesteśmy dumni, że to tutaj, do Wrocławia swoje regularne loty zdecydowały się zaoferować aż dwie linie z naszej Grupy – zarówno Air France, który zainaugurował połączenie w maju tego roku, jak i KLM. To potwierdza nasze przekonanie w możliwości tego rynku, jak i nowoczesnego, spełniającego wysokie standardy lotniska we Wrocławiu – dodał dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce Frantisek Siling.

Połączenie do Amsterdamu to ogromny sukces, ponieważ było jednym z naszych kluczowych celów. Cieszymy się, że został osiągnięty. To doskonała wiadomość zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Otwiera m.in. jeszcze bogatsze możliwości planowania podróży z Wrocławia na trasach transkontynentalnych. Łącznie z Amsterdamem pasażerowie naszego lotniska w ciągu roku zyskali aż pięć nowych połączeń sieciowych, w tym do najważniejszych hubów w Europie. To pokazuje, jak rośnie ranga Wrocławia, nie tylko na mapie lotniczej – podkreślił prezes portu lotniczego Wrocław Dariusz Kuś (Zimowy rozkład z Wrocławia , 2018-10-25, Code-share KLM i Qantas, 2018-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.