Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej śmigłowców dla MINUSMA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 stycznia 2019

Fuerza Aérea Salvadoreña (wojska lotnicze Salwadoru) wysłały do Mali w ramach MINUSMA (United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali), trzy kolejne śmigłowce wielozadaniowe MD 500. Wiropłaty dotarły do Afryki 11 grudnia, w ładowni samolotu transportowego Ił-76. Ich wyładunkiem w Gao zajął się kanadyjski personel wojskowy.

Salwador wysłał do Mali aż 6 z 9 posiadanych śmigłowców MD500 / Zdjęcie: MINUSMA

Pierwsze trzy salwadorskie MD500 zostały przebazowane do Mali już w maju 2015. Operują one w ramach jednostki Torogoz IV, stacjonującej w Timbuktu. Nowa jednostka, Gavilan I, liczy ok. 50 pilotów i mechaników. Do jej zadań należy wsparcie kanadyjskich śmigłowców CH-146 Griffon i CH-147 Chinook (Kanada kończy misję w Mali, 2018-11-21).

Salwadorskie MD500, uzbrojone w 7,62-mm km Minigun i 7-lufowe wyrzutnie 70-mm niekierowanych pocisków rakietowych oraz przystosowane do lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu, wykonują misje eskortowe, rozpoznawcze, obserwacyjne i wywiadowcze, niezależnie od pory doby (Brytyjskie Chinooki przybyły do Mali , 2018-07-23).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra