Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto budowę saudyjskich korwet

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 stycznia 2019

Hiszpańska Navantia rozpoczęła budowę pierwszej korwety rakietowej proj. Avante 2200 przeznaczonej dla marynarki wojennej Arabii Saudyjskiej.

Proces cięcia blach pod pierwszą korwetę rakietową proj. Avante 2200 przeznaczoną dla Arabii Saudyjskiej. Okręty mają zostać wyposażone m.in. w opracowane przez Navantię systemy: zarządzania walką Catiz, łączności Hermesys, czy kierowania ogniem Dorna / Zdjęcie: Navantia

W San Fernando na terenie prowincji Kadyks odbyła się uroczystość cięcia blach pod pierwszą korwetę rakietową proj. Avante 2200, która została zamówiona przez marynarkę wojenną Arabii Saudyjskiej. Wydarzenie stanowiło początek konstrukcji okrętu. Jego dostawa została zapowiedziana na październik 2021.

Budowana korweta proj. Avante 2200 jest pierwszą z pięciu, jakie zostaną zbudowane dla Arabii Saudyjskiej. Okręt będą pozyskiwane na podstawie porozumienia sprzed niemal roku o wartości ok. 1,8 mld euro (7,7 mld zł, Hiszpańskie korwety dla Arabii Saudyjskiej, 2018-07-18). Dostawa ostatniego przewidziana jest na 2022.

Poszczególne sekcje okrętów mają być budowane w stoczniach Navantii w całym kraju, w tym w Cádiz, Ferrol i Kartagenie. Co więcej, hiszpańska grupa stoczniowa będzie odpowiedzialna za wsparcie techniczne saudyjskich korwet przez pierwszych pięć lat eksploatacji, licząc od dostawy pierwszej z nich. Porozumienie zawiera w sobie opcję przedłużenia tej usługi o kolejne pięć lat.

Latem ub.r., w ramach wspomnianego porozumienia, państwowy koncern Saudi Arabian Military Industries (SAMI) podpisał umowę z Navantią o utworzeniu spółki joint-venture, która będzie odpowiedzialna za budowę nowych korwet (Więcej o kontrakcie na saudyjskie korwety, 2018-07-27). W myśl podpisanej umowy spółka ma m.in. nadzorować dostawę systemów zarządzania walką dla wszystkich pięciu okrętów. Ponadto, montaż końcowy jednostek nr 4 i 5 ma być prowadzony w kraju użytkownika, wliczając w to integrację wybranych systemów pokładowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.