Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hugo Chavez zwodowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 lipca 2014

W Wenezueli zwodowano Comandante Eterno Hugo Chávez (GC-24), czwarty okręt patrolowy serii BVL.

Zwodowany w sobotę Comandante Eterno Hugo Chávez (GC-24) to czwarty okręt patrolowy typu BVL. Jednostka ma 80 m długości i 11,8 m szerokości. Wyporność całkowita to 1500 t. Rozwija prędkość ponad 22 w. Zasięg przy prędkości marszowej 16 w. wynosi ponad 7400 km. Autonomiczność obliczono na 35 dni. Uzbrojenie to 76-mm armata morska Oto Melara, 35-mm system artyleryjski Oerlikon Millenium oraz dwa 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe / Zdjęcie: Navantia

Okręt zwodowano w minioną sobotę na terenie zakładów stoczniowych lokalnego Diques y Astilleros Nacionales (DIANCA) w Puerto Cabello. To czwarty patrolowiec serii BVL (Buque de Vigilancia del Litoral), a także ósmy i ostatni okręt budowany wspólnym wysiłkiem przez wenezuelską stocznię i hiszpańską Navantię (Europejskie okręty dla Wenezueli, 2007-11-04).

W 2005 obie strony porozumiały się w sprawie zaprojektowania i budowy ośmiu kutrów patrolowych, po cztery przeznaczone do operowania na wodach przybrzeżnych (Buque de Vigilancia del Litoral) i oceanicznych (Patrullero Oceánico de Vigilancia de la Zona Económica Exclusiva). Ich odbiorcą i użytkownikiem jest marynarka wojenna Wenezueli.

Siedem jednostek powstało w Hiszpanii, a tylko jedna – Comandante Eterno Hugo Chávez, bezpośrednio w kraju użytkownika na zasadzie transferu technologii. Projekt i budowa okrętów zajęła ponad 5 mln roboczogodzin, z czego około 1,5 mln roboczogodzin przypadło na hiszpańskie przedsiębiorstwo, a reszta na południowoamerykańskich i europejskich partnerów oraz podwykonawców, w tym też DIANCA.

Patrolowce zakupiono z myślą o kontroli i ochronie wód morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej Wenezueli. W przyszłości uzupełnią je kutry patrolowe Stan Patrol 4207 i Stan Patrol 5009, produkowane przez holenderskie Damen Shipyard Group (Tuzin kutrów patrolowych dla Wenezueli, 2014-02-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.