Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie okręty dla Saudyjczyków

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 stycznia 2016

Navantia zamierza sprzedać Arabii Saudyjskiej 5 nowych korwet rakietowych.

Według niepotwierdzonych doniesień hiszpańska Navantia dąży do sprzedaży Arabii Saudyjskiej 5 korwet rakietowych proj. Avante 2200 / Zdjęcie: Navantia

Według hiszpańskiego dziennika La Voz de Galicia rodzima grupa stoczniowa Navantia jest bliska sprzedaży serii okrętów marynarce wojennej Arabii Saudyjskiej. W grę wchodzić ma zakup przez Rijad 5 korwet rakietowych proj. Avante 2200. Jednostki te eksploatowane są już przez Armada Bolivariana de Venezuela (marynarkę wojenną Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, Wsparcie techniczne patrolowców od Navantii, 2015-01-29, na zdjęciu Guaiquerí (PC 21)). Saudyjskie okręty miałyby jednak różnić się od nich m.in. wymiarami, tonażem i przenoszonym uzbrojeniem. 

Z doniesień galicyjskiego dziennika wynika, że szczegóły potencjalnego kontraktu zostały już wynegocjowane. Hiszpanie oczekują tylko wydania zgody przez rząd Arabii Saudyjskiej. Wartość potencjalnej umowy szacowana jest na ok. 2 mld euro (8,9 mld zł), co sugeruje, że Saudyjczycy będą chcieli zakupić okręty z bogatym wyposażeniem pokładowym i silnym uzbrojeniem, dostosowanym do wymogów lokalnego pola walki.

Warto przypomnieć, że od wielu miesięcy o kontrakt na nowe okręty dla saudyjskiej floty zabiega również amerykański Lockheed Martin. Amerykanie oferują Rijadowi sprzedaż 4 jednostek klasy MMSC (Multi-Mission Surface Combatant, Fregaty rakietowe dla Arabii Saudyjskiej, 2015-10-21). Zostaną one oparte na projekcie fregat rakietowych typu Freedom, które budowane są dla US Navy (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.