Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec wstępnych prób Mi-26T2W

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 05 kwietnia 2019

Holding Wiertalioty Rossii pomyślnie zakończył wstępny etap prób w locie ciężkiego śmigłowca transportowego Mi-26T2W. Prowadzono je w zakładach im. Mila w Moskwie. Obecnie prototyp wiropłata jest przygotowywany do przekazania rosyjskiemu Ministerstwu Obrony w celu przeprowadzenia wspólnych prób.

Mi-26T2W ma umożliwiać wykonywanie zadań transportowych i desantowych przez całą dobę w każdych warunkach klimatycznych i pogodowych / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Oblot prototypu Mi-26T2W odbył się w sierpniu 2018. Następnie zaprezentowano go publicznie podczas wystawy Armia 2018. Po imprezie śmigłowiec rozpoczął wspomniane na wstępie próby.

Śmigłowiec jest zdolny do operowania z przygodnych lądowisk o nawierzchni nieutwardzonej i wykonywania lotów w każdych warunkach klimatycznych, niezależnie od pory doby, z użyciem pomocy nawigacyjnych lub bez, w warunkach ostrzału i przeciwdziałania informacyjnego przeciwnika. W Mi-26T2W zabudowana została nowa cyfrowa awionika glass cockpit NPK90-2W, przystosowana do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu, umożliwiająca wykonywanie w trybie automatycznym lotu po trasie, dolotu do ustalonego punktu, podejścia końcowego i lądowania oraz powrót na lotnisko bazowe lub zapasowe. Śmigłowiec jest też wyposażony w cyfrowe urządzenia łączności (także satelitarnej) i nawigacyjne, układ samoobrony Witebsk i fotele załogi pochłaniające energię podczas awaryjnego lądowania (Testy państwowe Mi-26T2W, 2018-11-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.