Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy państwowe Mi-26T2W

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 10 listopada 2018

Telewizja Zwiezda udostępniła film pokazujący prototyp ciężkiego śmigłowca Mi-26T2W, który przechodzi obecnie badania państwowe. Modernizację śmigłowca biuro im. Mila przeprowadziło z wykorzystaniem doświadczeń z działań bojowych, w tym operacji antyterrorystycznych. Mi-26 to największe produkowane seryjnie śmigłowce świata. W kabinie ładunkowej mogą przewodzić do 82 w pełni wyekwipowanych żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych.

Specjalnie wyposażony prototyp ciężkiego śmigłowca Mi-26T2W, który służy do prób państwowych / Zdjęcie: via TV Zwiezda

Mi-26T2W to najnowsza, zmodernizowana wersja śmigłowców tej rodziny. Kabinę jego załogi wyposażono w wyświetlacze wielofunkcyjne, na których mogą być prezentowane wszelkie dane z czujników oraz obrazy z kamer i radiolokatorów. Cyfrowa awionika umożliwia nie tylko efektywne kontrolowanie śmigłowca, ale i użycie uzbrojenia w dowolnych warunkach atmosferycznych, także w nocy. Kabinę załogi przystosowano do lotów goglach noktowizyjnych. Cyfrowa awionika zawiera nowego autopilota i systemy łączności.

W kabinie zmodernizowanego śmigłowca pojawiły się wyświetlacze wielofunkcyjne, a awionika jest w pełni cyfrowa / Zdjęcie: via TV Zwiezda

Kabina transportowa nie uległa poważniejszym zmianom. Można w niej przewozić zarówno żołnierzy, jak i lekkie pojazdy opancerzone.

Mi-26T2W został zaprojektowany na specjalne zamówienie rosyjskich sił zbrojnych (Mi-26T2W dla MO FR, 2016-09-12). Nie planuje się oferowania go klientom zagranicznym (Zakończenie dostaw jordańskich Black Hawków , 2018-01-31). Produkcja seryjna tej wersji ma ruszyć w 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.