Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze CRJ900 dla Ugandy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 17 kwietnia 2019

Bombardier dostarczył Uganda National Airlines pierwsze dwa odrzutowce komunikacji regionalnej CRJ900. Ceremonia przekazania odbyła się 16 kwietnia w zakładach w Mirabel z udziałem przedstawicieli producenta i linii. 

Ceremonia przekazania pary CRJ900 Uganda National Airlines odbyła się 16 kwietnia w zakładach w Mirabel / Zdjęcie: Bombardier  

Afrykańskie towarzystwo zamówiło 4 samoloty tego typu w lipcu 2018. Nowe nabytki narodowego przewoźnika Ugandy są wyposażone w kabinę Atmosphère, w której wnętrzu zabudowano 76 foteli pasażerskich, w tym 12 klasy pierwszej.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą działalność od wiodącego na świecie odrzutowca komunikacji regionalnej i cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić największy komfort pasażerom z Ugandy i całej Afryki – powiedział dyrektor generalny Uganda National Airlines Ephraim Agenda.

Gratulujemy Uganda Airlines odebrania ich pierwszego CRJ900 wyposażonego w kabinę Atmosphère. CRJ zdobyły uznanie dzięki doskonałej ekonomice i osiągom i jestem przekonany, że będzie to krok w rozwoju regionalnych podróży lotniczych w Ugandzie – dodał prezes Bombardier Commercial Aircraft Fred Cromer.

Jak informowano wcześniej, Uganda National Airlines niebawem rozpoczną loty z Entebbe do Kinszasy, Chartumu, Lusaki i Bużumbury. Plany dalszej ekspansji obejmują też Akrę i Johannesburg. Kilka dni temu przewoźnik zamówił także dwa samoloty szerokokadłubowe Airbus A330-800neo (Uganda Airlines zamówiły A330-800neo, 2019-04-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.