Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeszcze jeden test Minutemana III

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 09 maja 2019

Po raz drugi w ciągu tygodnia (Kolejny test Minutemana III, 2019-05-01) zespół Air Force Global Strike Command Airmen z 90th Missile Wing w F.E. Warren Air Force Base w stanie Wyoming zrealizował test międzykontynentalnej rakiety balistycznej Minuteman III. 9 maja o 00:40 czasu pacyficznego (07:40 UTC) wystrzelono ją z Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. Rakieta była wyposażona w ćwiczebną głowicę bojową. Przebyła ona 6750 km i trafiła w cel wyznaczony na atolu Kwajalein na wyspach Marshalla na Pacyfiku.

Międzykontynentalna rakieta balistyczna Minuteman III startuje do testowego lotu z Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. 9 maja, 00:40 czasu pacyficznego / Zdjęcie: US Air Force – Airman 1st Class Hanah Abercrombie

Przed testem rakieta została wycofana z dyżuru bojowego. Wykonano jej szczegółowy przegląd, skatalogowano komponenty i przetransportowano do Kalifornii. Tam przewieziono też żołnierzy 90th Missile Wing, 576th Flight Test Squadron, 30th Space Wing i Air Force Nuclear Weapons Center.

Kalendarz testów amerykańskich strategicznych rakiet balistycznych jest planowany z 3-5-letnim wyprzedzeniem. Przygotowanie do wystrzelenia konkretnej rakiety trwa zaś 6-12 miesięcy. Wyniki testów są analizowane przez specjalistów z Department of Defense, Department of Energy i US Strategic Command. Testy służą ocenie zdolności bojowych sił odstraszania USA opartych na komponencie lądowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.