Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy Jarsa

Strategia i polityka, Wojska specjalne, 21 września 2017

MO FR poinformowało o przeprowadzeniu wczoraj kolejnego testu międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS-24 Jars. Rakieta wystartowała z mobilnej wyrzutni z kosmodromu doświadczalnego w Plesiecku. Test realizowali żołnierze z Joszkar-olinskiej jednostki rakietowej.

Rakieta balistyczna Jars startuje z mobilnej wyrzutni doświadczalnej na kosmodromie Plesieck / Zdjęcie: kadr z filmu MO FR

Test miał charakter rutynowy. Miał na celu zweryfikowanie niezawodności partii rakiet Jars. Zakończył się powodzeniem. Głowice ćwiczebne rakiety trafiły w cele wyznaczone na poligonie Kura na półwyspie Kamczatka.

To kolejna w ostatnich dniach próba rakiety Jars. Poprzedni test miał miejsce 12 września. Wówczas przetestowano rakietę bazowania stacjonarnego. Także tamten test zakończył się powodzeniem.

RS-24 to strategiczna rakieta balistyczna z silnikiem na stały materiał pędny. Jej zasięg to 11 tys. km, a uzbrojenie stanowi do 10 głowic o mocy do 500 kT. Jarsy są uzbrojeniem pięciu jednostek strategicznych wojsk specjalnego przeznaczenia (RWSN, Kolejna udana próba Jarsa, 2014-12-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.