Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Minutemana III i Jarsa

Strategia i polityka, Wojska specjalne, 06 lutego 2019

5 lutego 2019 o 23:01 czasu lokalnego (6 lutego o 07:01 UTC) z Vandenberg Air Force Base w Kalifornii, pod kontrolą 30th Space Wing US Air Force, wystrzelono rakietę strategiczną Minuteman III. Rakieta była pozbawiona jądrowej głowicy bojowej. Test przeprowadzono dla zweryfikowania wartości bojowej i przedłużenia resursów rakiet tego typu. Uznano go za udany. Głowica trafiła w cel wyznaczony na poligonie na atolu Kwajalein.

Międzykontynentalna rakieta strategiczna Minuteman III startuje do lotu testowego z wyrzutni w Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. 5 lutego 2019, 23:01 PST / Zdjęcie: Senior Airman Clayton Wear – US Air Force, Department of Defense

W 2018 USAF przeprowadziły trzy testy rakiet Minuteman III. Ostatni miał miejsce 8 listopada.

Międzykontynentalne rakiety balistyczne Minuteman III wprowadzono do uzbrojenia w 1970. Rakiety tego typu są obecnie jedynymi bazowania naziemnego w arsenale jądrowym USA. W 2008 było ich 450. Planowano wówczas, że pozostaną one w linii do 2020 (Udany test Minutemana III, 2018-11-08).

Półtorej godziny po teście Minutemana III z kosmodromu w Plesiecku wystrzelono strategiczną rakietę balistyczną RS-24 Jars. Wystartowała ona o 11:31 czasu moskiewskiego. Jej głowice ćwiczebne trafiły w cele wyznaczone na poligonie Kura na Kamczatce. Także ten test uznano za udany. Potwierdził on charakterystyki taktyczno-techniczne rakiety.

Strategiczna rakieta balistyczna RS-24 Jars startuje z kosmodromu w Plesiecku w obwodzie archangielskim. 6 lutego 2019, 11:31 czasu moskiewskiego / Zdjęcie: MO FR

Rakiety balistyczne RS-24 Jars są następcą rakiet RT-1PM2 Topol-M. Od kilku lat są wprowadzane do uzbrojenia wojsk strategicznych (RWSN). Mogą być wystrzeliwane z wyrzutni stacjonarnych i mobilnych (Kolejne testy Jarsa, 2017-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra