Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GlobalEye zaoferowany Finlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 21 czerwca 2019

Jak wiadomo, na początku roku Saab przedstawił Dowództwu Logistycznemu Sił Zbrojnych Finlandii swoją ofertę w konkursie na nowe wielozadaniowe samoloty bojowe HX dla Ilmavoimat (wojsk lotniczych Finlandii). Obejmowała ona 64 Gripeny (52 jednomiejscowe Gripeny E i 12 dwumiejscowych Gripenów F).

Oferta dla Finlandii obejmuje 64 wielozadaniowe samoloty bojowe Gripen i parę samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania GlobalEye / Zdjęcie: Saab

Obecnie propozycja została powiększona o dwa samoloty wczesnego ostrzegania i kierowania GlobalEye. Według Szwedów pozyskanie zdolności wczesnego ostrzegania i kierowania polepszyłoby świadomość sytuacyjną Ilmavoimat i skróciło czas reakcji, zapewniając zarazem lepszą ochronę przestrzeni powietrznej i terytorium kraju (Oblot drugiego GlobalEye, 2019-01-03).

Jako część propozycji, Saab oferuje uzbrojenie i wyposażenie oraz niezbędny sprzęt i usługi potrzebne do obsługi samolotów. W przypadku wyboru Gripena fiński przemysł ma być będzie odpowiedzialny za obsługę techniczną, naprawy, przeglądy naprawcze i produkcję samolotów (Oblot trzeciego Gripena E, 2019-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.