Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto Garuda-19

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 lipca 2019

1 lipca w bazie BA118 Armée de l'Air (wojsk lotniczych Francji) Colonel Rozanoff w Mont-de-Marsan rozpoczęto kolejną edycję ćwiczeń Garuda.

Tegoroczna edycja francusko-indyjskiego ćwiczenia Garuda zakończy się 12 lipca / Zdjęcia: MO Francji

Manewry te odbywają się na przemian we Francji lub w Indiach. W tym roku Bharatiya Vāyu Senā (BVS, wojska lotnicze Indii) przysłały do Europy 4 wielozadaniowe samoloty bojowe Su-30MKI z 24. eskadry Hunting Hawks, stacjonującej w bazie Bareilly, tankowiec Ił-78 z 78. eskadry Battle-Cry z bazy Agra i parę transportowców C-17 z 81. eskadry Sky Lords z bazy Hindan AFS.

Samoloty BVS wystartowały z Indii 26 czerwca. Po postoju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Egipcie na ostatnim etapie przelotu nad Morzem Śródziemnym Hindusi pobierali paliwo z francuskiego tankowca C-135FR.

Ćwiczenia Garuda mają na celu polepszenie poziomu interoperacyjności załóg francuskich i indyjskich w misjach obrony powietrznej i uderzeń na cele naziemne, a także zacieśnianie przyjacielskich relacji lotników z obydwu krajów. Tegoroczna edycja zakończy się 12 lipca. Biorą w niej udział także Rafale, Alphajet, Mirage 2000, C-135, E-3F, C-130 i CN-235 ze składu Armée de l'Air (Rafale w Indiach, 2014-06-12).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.