Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgia i Holandia dołączają do koalicji przeciw PI

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 września 2014

Holendrzy wyślą samoloty i doradców, wspomagając koalicję w walce przeciwko Państwu Islamskiemu. Belgowie podejmą decyzję już wkrótce.

Holandia wyśle do walki z PI 6 samolotów wielozadaniowych F-16 / Zdjęcie: MO Holandii

Wczoraj wieczorem rząd Holandii zadecydował o dołączeniu do koalicji zwalczającej Państwo Islamskie (Australijczycy już w ZEA, 2014-09-24, F-22 w roli bombowca, 2014-09-24, Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21). Rząd w Hadze wyśle do akcji samolotów wielozadaniowych i 130 doradców wojskowych, którzy zajmą się szkoleniem sił irackich i kurdyjskich.

Holendrzy przerzucą do rejonu Zatoki Perskiej 8 samolotów F-16 i 250 żołnierzy. Miejsce ich stacjonowania zostanie ustalone w późniejszym czasie, ale na pewno baza będzie leżała poza terytorium Iraku lub Syrii. Dziś do Azji wyruszyły zespoły holenderskich żołnierzy, których zadaniem jest zapoznanie się z panującą w tych krajach sytuacją. Samoloty Koninklijke Luchtmacht (wojsk lotniczych Holandii) mają operować nad terytorium Iraku, ale w razie potrzeby zostaną skierowane także nad Syrię.

Podobną deklarację złożyła też Belgia. W Jordanii stacjonować ma 6 belgijskich F-16 i 120 pilotów i żołnierzy personelu obsługowego. Do przewozu ludzi i zaopatrzenia użyty będzie transportowiec C-130. Ostateczna decyzja należy do belgijskiego parlamentu. Co ciekawe, propozycja wysłania do Iraku 35 belgijskich żołnierzy sił specjalnych jako doradców, nie znalazła akceptacji strony amerykańskiej.

Według szacunków amerykańskich strategów, kampania nalotów przeciwko PI może potrwać 6-12 miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.