Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cyfrowa transformacja Dassault

Przemysł lotniczy, 01 sierpnia 2019

Spółka Dassault Systèmes ogłosiła, że Dassault Aviation używa platformy 3DEXPERIENCE do projektowania, opracowywania i tworzenia łańcucha wartości oraz zarządzania nim we wszystkich programach, w tym najnowszym, którego celem jest unowocześnianie i powiększanie odrzutowców klasy biznes rodziny Falcon. Podejście takie zaowocowało uzyskaniem przez Dassault Aviation pełnej kontroli nad projektowaniem samolotów, lepszą integracją procesów biznesowych oraz obniżeniem kosztów (Pierwszy Falcon 7X dla RAAF, 2019-04-19).

Rozwiązania 3DEXPERIENCE będą użyte do projektowania samolotów odrzutowców klasy biznes rodziny Falcon (na pierwszym planie) / Zdjęcie: Dassault Aviation

Dassault Aviation będzie korzystać z rozwiązań branżowych Winning Concept, Program Excellence, Co-Design to Target, Ready for Rate, Build to Operate i Keep Them Operating, bazujących na platformie 3DEXPERIENCE. Platforma ta stanowi zintegrowane środowisko aplikacji do projektowania 3D, analizy, symulacji i modelowania, które ułatwia dostęp do danych wszystkim działom Dassault Aviation od projektowania po obsługę techniczną. Poszczególne zespoły mogą ponownie wykorzystywać wiedzę, doświadczenia i najlepsze praktyki, a także lepiej współpracować nie tylko między sobą, ale także w relacjach z setkami partnerów i podwykonawców należących do łańcucha dostaw.

To kolejny etap rozpoczętego w 2018 planu transformacji cyfrowej Dassault Aviation z użyciem platformy 3DEXPERIENCE, ukierunkowanego na optymalizację operacji spółki pod kątem cyklu życia produktów i usług, a także jakości i kosztów.

W miarę postępu naszej transformacji cyfrowej platforma 3DEXPERIENCE pozwala opracować cyfrową i wieloprogramową strategię z ukierunkowaniem na wygodny dostęp do danych, zwłaszcza w kontekście zarządzania programami, zaopatrzenia i kontroli jakości. Wszyscy nasi partnerzy branżowi będą współpracować z klientami, wykorzystując w tym celu jedną platformę cyfrową. Finalnie będziemy mogli dostarczać klientom zupełnie nowe i innowacyjne wrażenia podczas podróżowania naszymi samolotami – mówi Jean Sass, główny dyrektor ds. IT w Dassault Aviation.

Platforma 3DEXPERIENCE jest przykładem kompleksowego podejścia do innowacyjności, zapewniając Dassault Aviation zintegrowane technologie i funkcje pozwalające połączyć wszystkie elementy od fazy koncepcyjnej do operacyjnej, wykorzystywać rzeczywiste dane w świecie wirtualnym na potrzeby analizy i podejmowania działań, budować silne i dynamiczne łańcuchy dostaw, a także koordynować zastosowanie wiedzy, doświadczenia i procesów w zakresie projektowania kolejnych statków powietrznych – dodaje David Ziegler, wiceprezes ds. lotnictwa i obrony w Dassault Systèmes (Dassault współpracuje z Boom, 2019-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.