Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy pozyskają MRFH

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 01 sierpnia 2019

Inspektor Generalny Bundeswehry (Sił Zbrojnych RFN), wadm. Joachim Rühle, zatwierdził 29 lipca decyzję o pozyskaniu przez Deutschen Marine (niemiecką marynarkę wojenną) nowych śmigłowców pokładowych (niem.  Mehrrollenfähiger Fregattenhubschrauber, MRFH). Będą nimi NH90 wersji NFH, w konfiguracji zbliżonej do NH90 Caïman, znajdujących się w wyposażeniu lotnictwa francuskiej marynarki wojennej. Niemieckie Ministerstwo Obrony pracowało nad tą kwestią od końca 2018.

Zakup MRFH zapewni unifikację floty MGF 5, która niebawem ma otrzymać pierwsze śmigłowce NH90 Sea Lion / Zdjęcie: Airbus

Środki na zakup nowych wiropłatów mają zostać przyznane w przyszłym roku. MRFH zastąpią od 2025 używane obecnie przez stacjonującą w Nordholz Marinefliegergeschwader 5 (MFG 5) śmigłowce Westland Sea Lynx Mk.88A. Ich wyposażenie stanowić mają sonar i radar, a uzbrojeniem będą torpedy (Niemcy uziemili Sea Lynxy, 2014-09-22).

Pozyskanie przez Deutschen Marine MRFH ma zapewnić unifikację floty. Wcześniej Berlin zamówił 18 wiropłatów NH90 Sea Lion, które mają operować z pokładów fregat rakietowych typów F124 i F125 i okrętów zaopatrzeniowych typu 702 (Berlin). Zastąpią one w służbie przestarzałe Sea Kingi Mk 41, także używane obecnie przez MFG 5 i będą wykonywać misje poszukiwawczo-ratownicze, rozpoznania i wsparcia sił specjalnych oraz przewozu osób i ładunków (Sea Lion po próbach kwalifikacyjnych , 2018-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.