Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna kupi FA-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2019

Oscar Aguad – minister obrony Argentyny potwierdził publicznie podczas uroczystości święta wojsk lotniczych – Fuerza Aerea Argentina, że władze dokonały ostatecznego wyboru przyszłego samolotu bojowego (Argentyna kupi FA-50?, 2019-07-23). Będzie nim południowokoreański KAI FA-50.

Minister poinformował, że nadal trwają rozmowy z Koreańczykami na temat kwestii finansowania zakupu samolotów, ich wyposażenia i uzbrojenia, a także szkolenia i treningu pilotów oraz personelu naziemnego. Wiadomo, że kontraktem ma być objęty również nowoczesny symulator. Wiadomo też, że negocjacje dotyczą dostawy pierwszej partii od 8 do 12 maszyn.

KAI FA-50 podczas prezentacyjno-promocyjnej tury na kontynencie południowoamerykańskim / Zdjęcie: Santiago Rivas

W kręgach wojskowych Argentyny mówi się, że nowe samoloty trafić mają w pierwszej kolejności do wyposażenia VI Brigada Aerea w Tandil, zastępując różne modele myśliwców Mirage, które de facto zostały uziemione w listopadzie 2015. Substytutami samolotów bojowych, wykorzystywanymi w VI Brigada Aerea w Tandil do podtrzymania nawyków pilotów odrzutowców są szkolne Pampa II i Pampa III.

Fuerza Aerea Argentina stara się przekonać polityków, że przygoda z FA-50 nie może się skończyć na wyposażeniu w nowe samoloty jedynie części szóstej brygady lotniczej. Na nowe maszyny czeka bowiem także – słynna z celnych ataków na brytyjską flotę podczas wojny na Południowym Atlantyku w 1982 – V Brigada Aerea w Villa Reynolds, która obecnie posługuje się kilkoma ciągle latającymi A-4AR – Fighthawkami (więcej na ten temat w sierpniowym numerze Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska). Prócz maszyn lotnictwa morskiego Brazylii są to ostatnie nadal utrzymywane w linii myśliwce z rodziny Skyhawków. 

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.