Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja w DWDP-W

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Ludzie, 26 sierpnia 2019

23 sierpnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny–Wschód (DWDP-W) wzięli udział w zbiórce, której głównym celem było przywitanie oficera z chorwacką flagą na ramieniu. Z nim w dowództwie jednostki służą już żołnierze z 16 państw NATO.

W dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny–Wschód służą już żołnierze z 16 państw NATO / Zdjęcie: DWDP-W

Jako rezultat negocjacji, które odbyły się w czasie dorocznego spotkania plenarnego w maju tego roku, Chorwacja stała się 16. państwem wydzielającym żołnierzy do struktur naszej dywizji – powiedział z-ca d-cy DWDP-W gen. bryg. Karel Řehka. Nasza jednostka jest silną i elastyczną częścią sił NATO, zapewniając ciągłą obecność Sojuszu na szczeblu dywizyjnym w Polsce i niektórych krajach bałtyckich. Przystąpienie Chorwacji czyni nas jeszcze bardziej elastycznymi, wszechstronnymi i gotowymi na wyzwania. 16 państw wydzielających żołnierzy [Chorwacja, Czechy, Estonia, Hiszpania, Niemcy, Kanada, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy] zasługują na wielkie uznanie za wysyłanie do MND-NE swoich najlepszych żołnierzy – dodał gen. Řehka (Konferencja eFP w Elblągu, 2019-02-08).

Przybyły chorwacki oficer, kpt. Vedran Barić, objął także obowiązki starszego narodowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.