Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Camcoptera w Finlandii

Służby państwowe, Lotnictwo cywilne, 17 września 2019

Pięciodniowe morskie próby bezzałogowego śmigłowca Schiebel S-100 Camcopter zakończyły się sukcesem. Podczas prób realizowanych przez Fińską Straż Graniczną bezzałogowiec został sprawdzony w zróżnicowanych scenariuszach realizowanych w dzień i w nocy. Testy odbywały się nad wodami Zatoki Fińskiej.

Podczas prób nad wodami Zatoki Fińskiej S-100 operował z pokładu okrętu patrolowego Turva / Zdjęcie: Shiebel

Próby Camcoptera odbywały się w ostatnich dniach sierpnia, jednak dopiero teraz ujawniono informacje na ten temat. Testy były prowadzone przez morski wydział Fińskiej Straży Granicznej z pokładu okrętu patrolowego Turva (Nowy fiński patrolowiec, 2013-08-08).

Próby obejmowały poszukiwanie i rozpoznawanie obiektów, a także zadania patrolowe. Oprócz przedstawicieli Fińskiej Straży Granicznej testy były obserwowane przez przedstawicieli Fińskich Sił Obronnych, Służby Celnej, Ministerstwa Agrokultury i Leśnictwa, Fińskiego Instytutu Meteorologicznego i innych. Testy są częścią projektu Valvonta 2 finansowanego przez Europejski Fundusz Morski i Rybacki, mającego na celu pozyskanie środków do monitorowania ruchu morskiego (S-100 nad chorwackim wybrzeżem, 2019-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.