Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-100 nad chorwackim wybrzeżem

Służby państwowe, Lotnictwo cywilne, 24 lipca 2019

Dyrekcja Bezpieczeństwa Morskiego Ministerstwa Morza, Transport i Infrastruktury Republiki Chorwacji zwróciły się z prośbą do Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) o wypożyczenie bezzałogowego statku latającego Schiebel Camcopter S-100.

Camcopter S-100 wspomoże działania chorwackiej straży wybrzeża / Zdjęcie: Schiebel

Wiropłat pomoże chorwackiej straży wybrzeża w misjach poszukiwawczo-ratowniczych, monitorowanie i nadzór żeglugi, ochronie statków i portów, obserwacji ruchu jednostek pływających, ochronie środowiska, a także niesieniu pomocy ofiarom katastrof morskich i klęsk żywiołowych.

S-100 będzie stacjonował na wyspie Brač wykonując regularne loty patrolowe, misje monitorowania incydentów na żądanie i operacje inspekcyjne. Bezzałogowiec będzie wyposażony w głowicę optoelektorniczną L3 Wescam, urządzenie Overwatch Imaging PT-8 Oceanwatch umożliwiające wykrywanie małych obiektów na powierzchni wody i odbiornik systemu automatycznej identyfikacji jednostek morskich (AIS, S-100 przejdzie próby w Arktyce , 2019-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra