Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby S-100 w Nigerii

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 05 marca 2019

Bezzałogowy śmigłowiec Schiebel Camcopter S-100 przeszedł w dn. 27-30 stycznia próby operowania na terenie nigeryjskiego stanu Rivers, leżącego nad Zat. Gwinejską. W testach wzięli udział przedstawiciele miejscowych władz lotniczych i sił zbrojnych oraz przedsiębiorstw Kongsberg Geospatial UAS Aerial Robotix.

Podczas niedawnych prób w Nigerii S-100 z powodzeniem wykonywał loty w dzień i w nocy / Zdjęcie: Schiebel

Międzynarodowy przemysł naftowy i gazowy wykazuje coraz większe zainteresowanie stosowaniem bezzałogowych statków latających do nadzorowania i kontrolowania infrastruktury służącej do wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej i gazu ziemnego, zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Podczas niedawnych prób S-100 z powodzeniem wykonywał loty w dzień i w nocy, monitorując rurociągi, odwierty i urządzenia oraz przeprowadzając kontrole obejmujące m.in. wykrywanie nieszczelności i poziomu płynu w zbiornikach. Bezzałogowiec był również w stanie wykryć różne nielegalne działania związane z rurociągiem. Operowanie S-100 wspierała aplikacja lokalizacyjna IRIS UAS opracowana przez Kongsberg Geospatial.

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z prośbą o przeprowadzenie prób w Nigerii z użyciem sprawdzonego, niezawodnego bsl, który mógłby bezpiecznie przewozić ładunek Szybko stało się dla nas jasne, że Camcopter będzie najlepszym wyborem ze względu na jego niezrównane możliwości. Dzięki S-100 i wsparciu zespołu Schiebela byliśmy w stanie wykonać projekt bezpiecznie i skutecznie – powiedział Tudor Moss z Aerial Robotix.

Monitorowanie i obsługa odległych instalacji naftowych i gazowych jest trudnym i niebezpiecznym zadaniem. Zastosowanie do tych zadań bezzałogowców może przynieść znaczne korzyści i oszczędności. S-100 doskonale nadaje się do wspierania zadań takich jak kontrola infrastruktury, reagowanie w sytuacjach awaryjnych, czy  obserwacja – dodał Hans Georg Schiebel, prezes grupy Schiebel (Próby S-100 w Belgii, 2018-07-04, Testy Camcoptera S-100 na LMV, 2018-04-30, Współdziałanie platform załogowych i bezzałogowych, 2018-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.