Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USMC zamawia prototypy Terrexa 2

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 marca 2016

SAIC otrzymało zlecenie na dostawę 13 prototypów transportera opancerzonego Terrex 2 8x8 w ramach programu ACV.

SAIC stoi na czele wielonarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzi również singapurski ST Kinetics. Obaj producenci dostarczą USMC co najmniej 13 prototypów kto Terrex 2 8x8 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Pojazdy dostarczone przez SAIC (Science Applications International Corp.) posłużą do intensywnych testów terenowych, realizowanych w ramach etapu EMD (Engineering, Manufacturing and Development) programu ACV (Amphibious Combat Vehicle) 1.1. Wozy zostaną wyprodukowane w zakładach SAIC w Charleston w Karolinie Południowej. Wytwórnia jest obecnie zaangażowana w dostawę prototypów zmodernizowanego pływającego transportera opancerzonego AAV-SU (Amphibious Assault Vehicle – Survivability Upgrade), zamówionych przez Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC, Dostawa pierwszego AAV-SU, 2016-03-15).

SAIC jest jednym z 2 producentów, którzy jesienią 2015 otrzymali zaproszenie do udziału w kolejnym etapie programu ACV (Kolejny etap programu ACV , 2015-11-27). Jego założeniem jest dostawa 204 kołowych transporterów opancerzonych dla USMC. Pojazdy będą używane do wsparcia operacji desantowych Marines. W przetargu udział bierze również BAE Systems.

USMC zapłaci 121,5 mln USD (459 mln zł) za prototypy Terrex 2. Porozumienie zawiera w sobie opcję, w ramach której Marines będą mogli pozyskać kolejne 3 wozy. Zamówienie zgłoszono wkrótce po opublikowaniu decyzji Government Accountability Office (GAO, parlamentarnego biura kontroli rządu), które odrzuciło skargę na postępowanie przetargowe, złożoną przez innego z oferentów, General Dynamics Land Systems (GDLS, GAO odrzuca skargę GDLS, 2016-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.