Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seryjny Gripen E oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 05 grudnia 2019

Wczoraj, 4 grudnia, Saab poinformował w mediach społecznościowych o oblocie pierwszego seryjnego wielozadaniowego samolotu bojowego Gripen E. Samolot, noszący znaki rozpoznawcze Flygvapnet (wojsk lotniczych Szwecji) i nr takt. 6002 ma nowy trójbarwny kamuflaż, przypominający schemat, jaki podczas zimnej wojny nosiły szwedzkie Viggeny.

Pierwszy seryjny Gripen w nowym kamuflażu, zbliżonym do schematu stosowanego przez Flygvapnet podczas zimnej wojny / Zdjęcie: Saab – Marcus Wand

Producent nie sprecyzował, czy Gripen E nr 6002 zostanie jako pierwszy przekazany wojsku, czy też może trafi do FMV (szwedzkiej agencji zamówień obronnych) w celu przeprowadzenia dalszych prób.

Dotychczas oblatano trzy prototypy Gripena E, noszące n-ry takt 39-8, 39-9 i 39-10. Ich dalszy los również nie został sprecyzowany – nie wiadomo, czy niektóre z nich pozostaną w zakładach w Linköping, czy też zostaną przebudowane i dostarczone Flygvapnet / FMV. Szwedzi ujawnili, że zamierzają posiadać przed końcem tego roku 8 Gripenów E zdatnych do lotu, w tym cztery samoloty seryjne. Maksymalna wydajność wytwórni w w Linköping to 24 samoloty rocznie.

Flygvapnet mają odebrać pierwszego, z 60 zamówionych, Gripena E przed końcem 2019. Dostawami samolotów mają trwać do 2026. Natomiast Brazylia będzie odbierała swoje Gripeny  (28 jednomiejscowych E i 8 dwumiejscowych F) w l. 2021-2024 (Nowy zasobnik WE dla Gripena , 2019-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.