Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samochody transportowe dla Wisły

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 grudnia 2019

16 grudnia podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia na dostawę samochodów do transportu pocisków rakietowych systemu OP Patriot. Jej wartość wynosi ponad 54 mln zł.

Zastosowanie samochodów ciężarowych polskiej produkcji jest jednym z elementów polonizacji systemu obrony powietrznej Patriot / Ilustracja: WZU

Dostawy samochodów zostaną zrealizowane do końca września 2022. W umowie zostały zawarte koszty zakupu pojazdów, przyczep, systemów łączności, pakiet szkoleniowy i logistyczny. Jednocześnie zostaną utworzone zdolności obsługowo-naprawcze samochodów transportowych przez wojsko. Nie sprecyzowano jednak liczby zamówionych pojazdów.

Samochody transportowe będą oparte na Jelczu typ 882 z opancerzoną kabiną. Odpowiednio dostosowane pojazdy zostaną wyposażone w żuraw i dwuosiową naczepę terenową, opracowaną przez zakłady Autosan (PMT na lata 2020-2035, 2019-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.