Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT-em z Warszawy do Waszyngtonu

Lotnictwo cywilne, 30 grudnia 2019

2 czerwca 2020 Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują bezpośrednie połączenie z polskiej stolicy do Waszyngtonu. Będzie to 10. połączenie naszego narodowego przewoźnika łączące Polskę ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Rejsy do stolicy USA będą wykonywane trzy razy w tygodniu przez Boeingi 787 Dreamliner. Samoloty będą startować z Lotniska Chopina we wtorki, piątki i niedziele o 16:50 i lądować w Waszyngtonie o 20:30. rejsy powrotne będą rozpoczynać się w te same dni o 22:25 i przylatywać do Warszawy następnego dnia o 13:25 (wszystkie czasy lokalne). Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 7 tys. km, potrwa nieco ponad 9 godzin (10 mln pasażerów PLL LOT, 2019-12-27).

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej krótkiej liście. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Waszyngton to siedziba najważniejszych jednostek administracyjnych USA, ale także wielu największych przedsiębiorstw, takich jak  Amazon, Hilton, Discovery, MARS, czy General Dynamics. Ponadto Waszyngton to atrakcyjny kierunek turystyczny. Wśród popularnych i licznie odwiedzanych miejsc są: Biały Dom, Kapitol z imponującą biblioteką i Sądem Najwyższym i liczne muzea.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.