Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PLL LOT leasingują A320

Lotnictwo cywilne, 20 grudnia 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT i spółka leasingowa Avion Express podpisały porozumienie w sprawie wydzierżawienia czterech samolotów Airbus A320, w formule ACMI (wraz z załogą, obsługą techniczną i ubezpieczeniem).

A320 będą operować na trasach PLL LOT zamiast uziemionych Boeingów 737 MAX 8 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zgodnie z umową, obowiązującą do 31 maja 2020, dwa A320 zaczną latać dla PLL LOT od 14 stycznia 2020, a pozostałe 2 rozpoczną loty 1 lutego 2020. Wszystkie samoloty będą stacjonowały w Warszawie i obsługiwać loty krajowe i międzynarodowe.

Dyskutowaliśmy z PLL LOT-em o potencjalnych możliwościach biznesowych przez ostatnie kilka miesięcy i wspaniale, że rozmowy te się zakończyły. LOT jest jednym z najbardziej doświadczonych i szybko rozwijających się przewoźników na obecnym rynku. Z przyjemnością będziemy świadczyć usługi ACMI temu przewoźnikowi – powiedział Darius Kajokas, prezes Avion Express.

Dzierżawa A320 przez naszego narodowego przewoźnika jest efektem trwającego od marca tego roku wstrzymania lotów samolotów rodziny Boeing 737 MAX. PPL LOT zamówiły 15 samolotów modelu MAX 8, z których dostarczono 5. W komunikacie opublikowanym przez PAP władze LOT-u poinformowały, że na bieżąco monitorują koszty wynikające z uziemienia Boeingów 737 MAX i są w stałym kontakcie z leasingodawcami oraz Boeingiem, gdzie pracują nad rozwiązaniem problemu na drodze współpracy (Timaero Ireland pozywa Boeinga, 2019-12-18, Boeing zawiesza produkcję 737 MAX, 2019-12-17, PLL LOT uziemiły MAX-y, 2019-03-12)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.