Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gray Eagle w operacjach wielowymiarowych

Lotnictwo wojskowe, 23 stycznia 2020

Spółka General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) 19 listopada 2019 przeprowadziła pierwszy pokaz operacji wielowymiarowych z użyciem bezzałogowego statku latającego Gray Eagle Extended Range.

Bsl Gray Eagle Extended Range wyposażony w radar Lynx Block 30A był w stanie wykryć obiekty w odległości do 75 km / Ilustracja: GA-ASI 

Próby będą kontynuowany w 2020, a ich celem jest wykazanie, że bsl Gray Eagle Extended Range wyposażony w czujniki i zdolny do przenoszenia innych obiektów jest w stanie dokonać wykrycia, identyfikacji, lokalizacji i przesłania danych umożliwiających naprowadzenie na cel pocisków kierowanych dalekiego zasięgu.

Gray Eagle ER, wraz z załogowymi statkami powietrznymi, jest krytycznym narzędziem przeznaczonym do operacji wielowymiarowych. Niezmiernie cieszymy się z możliwości zademonstrowania jego zdolności wynikających ze zwiększonej długotrwałości i zasięgu – powiedział David R. Alexander, prezes GA-ASI.

Wyposażony w radar z syntetyczną aperturą Lynx Block 30A Gray Eagle ER był w stanie wykryć obiekty w odległości do 75 km. Urządzenie to może działać jako wskaźnik naziemnych obiektów ruchomych, wykrywać osoby po ich wyjściu z pojazdu i jako radar rozpoznania morskiego z odwrotną syntetyczną aperturą.

Wszystkie loty przyszłe i pokazy będą przeprowadzane wyłącznie z zastosowaniem opracowanego przez GA-ASI skalowalnego oprogramowania kierowania i dowodzenia zainstalowanego w laptopie, upraszczając logistykę i pomagając w realizacji wizji interfejsów sterowania statkami powietrznymi z każdego miejsca pola bitwy bez potrzeby zapewniania schronu lub pojazdu dla naziemnych stacji kierowania. 

Próby zaplanowane na rok bieżący obejmują integrację czujników dalekiego zasięgu przeznaczonych do operacji wielowymiarowych i urządzeń łączności. Producent chce przeprowadzić także zrzuty różnorodnych obiektów przenoszonych przez statek-matkę Gray Eagle ER, które mogą potencjalnie zwiększyć przeżywalność i skuteczność obecnych i przyszłych załogowych statków powietrznych, zapewniając dane wywiadowcze, namierzanie celu, łączność, zakłócanie sygnału oraz służąc jako cele pozorne i środki bojowe (Rekordowy lot MQ-1C ER, 2017-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.